Cursussen
Een vol hoofd: hoe je cognitieve belasting beter te managen

Nieuwe cursus
Inleiding
De hoeveelheid prikkels die wij en onze studenten binnen krijgen is tegenwoordig ongekend. Met dank aan de moderne technologie zijn we attent op alles, van geopolitieke spanningen en apocalyptische toekomst scenario’s tot “ongelofelijke kansen” en nu-of-nooit aanbiedingen. We zijn voortdurend met elkaar in contact en online. Daar zien we allemaal mensen die het beter doen dan wij. We krijgen veelal de boodschap om ondernemend te zijn en onze grenzen te verleggen. Is het dan vreemd dat velen, zeker jongeren, kampen met mentale moeheid?
Inhoud
Het uitgangspunt van deze training is dat wij onszelf (cognitief) belasten door datgene dat wij aandacht geven en de keuzes die we individueel maken. Aan de hand van een aantal concrete modellen zal uitéén worden gezet hoe wij alle input die op ons afkomt, proberen te verwerken en daarbij vaak precies het verkeerde doen. We (over)belasten onszelf mentaal door ons te richten op zaken waar we geen invloed op hebben, door onze gevoelens verkeerd te lezen en door verkeerd in te schatten wat we echt belangrijk vinden. Daarnaast incorporeren we te weinig rituelen, patronen en gewoonten in ons leven.
Resultaat
De deelnemer zal na de bijeenkomst in staat zijn aan een aantal “knoppen te draaien” om zijn/haar eigen cognitieve belasting te verminderen en tevens in staat zijn om studenten daarin te ondersteunen.
Start op | 18 juni 2026 |
Prijs per persoon | € 570,00 |
Cursuscode | C081 |
Duur | 1 dag |
Datum(s) | 18 juni 2026 |
Groepsgrootte | 15 |
Trainer(s) | Andre Baars |
Locatie | La Vie Meeting Center Utrecht |
Thema(s) | Studentenwelzijn |